Ғылым және техника мектебі 2010 жылы ресми түрде құрылды және 2011 жылдың күзінде студенттердің алғашқы когорттарын қабылдады.

Мектеп Carnegie Mellon University-мен бірігіп, АҚШ-тың алғашқы мекемелерінің бірі болып табылады, оның бағдарламалары мен информатика және робототехника саласындағы тәжірибесі үшін халықаралық деңгейде танылды.

Ғылым және технологиялар мектебі өз студенттері мен оқытушылары үшін бірегей интеллектуалды орта ұсынады. Әрбір бағдарлама бүгінгі әлемнің қиын мәселелерімен айналысатын мамандарға да, зерттеушілерге де құндылық таныту үшін мұқият ойластырылған.

Мектеп «Қазақстан-2050» стратегиясының мақсаттарына, XXI ғасырдағы білімге негізделген, техногенді экономикадағы жұмыс орнындағы қиындықтарға ғалымдар мен инженерлерді оқыту арқылы үлкен үлес қосады.